LIST MEN W SPRAWIE SZCZEPIEŃ

List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego

w sprawie szczepień ochronnych dzieci

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany zostanie do każdej szkoły w Polsce.

W ZAŁĄCZNIKU PONIŻEJ PEŁNA TREŚĆ LISTU:

[pobierz] 0.1 MB szczepienia---list-men-do-rodzicow