Posiadamy tytuł "Szkoły z klasą"

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów naszej szkoły  zdobyliśmy certyfikat i już od 2003 roku możemy posługiwać się tytułem "Szkoły z klasą".

Zadaniem akcji  jest wprowadzenie w polskich szkołach nowego sposobu myślenia o oświacie, promowanie zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację, podnoszenie jej poziomu, a także oddziaływanie na poprawę kultury wychowawczej oraz ożywienie współpracy szkół z ich bliższą i dalszą okolicą oraz środowiskiem lokalnym.

Gimpres - laureat konkursu

Gazetka GIMPRES wydawana przez uczniów Gimnazjum nr 21 pod opieką p. Anny Tchoryk,  została laureatem trzeciej nagrody Ogólnopolskiego Konkursu „Zachowaj Trzeźwy Umysł" - edycja 2011. Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjnego adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W przedsięwzięciu uczestniczy ponad 760 gmin (co trzecia z istniejących) na terenie całego kraju. Projekt finansują samorządy lokalne oraz sponsorzy, akcja została także wsparta przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W konkursie nagrodzono dziesięć gazetek szkolnych z całego kraju.

Nasi uczniowie laureatami Szkolnego Pulitzera 2009

Jeżeli się czegoś pragnie, jeśli się do czegoś dąży,

laur zwycięstwa zawsze musi należeć do zwycięzcy.

Leonid Teliga

Przybyli, uczestniczyli i zwyciężyli.  To im  przypadła  główna  nagroda. Marzenia są  po  to, by je realizować.  Mowa  tu  o redaktorach GIMPRESA, którzy zostali laureatami Szkolnego Pulitzera 2009 – konkursu dla gazetek szkolnych pod patronatem Kuriera szczecińskiego. Gospodarzem październikowej Wielkiej Gali była Szkoła Podstawowa nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Nasi laureaci nie byli obecni na gali, dlatego też 3 listopada w progi czytelni Gimnazjum nr 21 zawitali przedstawiciele organizatorów konkursu – panowie Bogdan Twardochleb i Jacek Błędowski. Podczas tego wyjątkowego spotkania goście wręczyli naszym zwycięzcom certyfikat  oraz  nagrodę  rzeczową  w  postaci  aparatu  fotograficznego  Kodak.

W spotkaniu uczestniczyły też, zaproszone przez opiekuna redakcji panią Annę Tchoryk, absolwentki naszego gimnazjum – przedstawicielki nagrodzonego zespołu w składzie: Paulina Pokojska, Karolina Szufletowska, Asia Pietruczuk, Agnieszka Gubińska i Paulina Zielińska.

Mała uroczystość zakończona została „sesją zdjęciową”, którą można było obejrzeć na łamach Kuriera i naszej nagrodzonej gazetki.

XXXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

w Ruchu Drogowym - III miejsce dla Gimnazjum 21

Reprezentacja Gimnazjum 21 pod opieką p. Bogumiła Buraka - zdobyła trzecie miejsce w finale miejskim  XXXII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - Edycja  2009. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów Szczecina. Młodzież zmagała się z testami teoretycznymi, a następnie na terenie miasteczka ruchu drogowego przy ul. Rydla, przeprowadzono egzamin praktyczny. Policjanci z WRD KM Policji w Szczecinie egzaminowali ponad 100 uczniów, stwierdzając jednocześnie, że przygotowanie młodzieży było na wysokim  poziomie. Podczas testu praktycznego uczniowie musieli pokonać tor przeszkód: standardową "ósemkę", przewiezienie po okręgu przedmiotu, przejazd między wiszącymi pachołkami, mały slalom, czy też pokonać równoważnię. Druga część to jazda uliczkami miasteczka ruchu drogowego z prawdziwą sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi i ustawionym czasowo urządzeniem z wyświetlaczem do pomiaru prędkości.