Opieka medyczna

Dbajmy o zdrowie

Szkolny gabinet medyczny

zapewnia uczniom opiekę pielęgniarską

oraz pomoc w nagłych wypadkach

i zachorowaniach.

PIERWSZA POMOC

Gra edukacyjna "PIERWSZA POMOC: BLS / AED"

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna.

Jednym z rozwiązań jest nauczenie się zasad pierwszej pomocy dzięki edukacyjnej grze internetowej. Dlatego polecamy edukacyjną grę internetową "pierwsza pomoc", poświęconą ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Gra jest oparta na rekomendacjach Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Gracz dzięki serii prostych ćwiczeń może prześledzić krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo ocenić stan poszkodowanego i udzielić mu pierwszej pomocy, wykonując uciśnięcia klatki piersiowej, oddechy ratownicze oraz używając automatycznego defibrylatora (AED).

Kliknij tutaj aby przejść na stronę z grą i sprawdzić oraz uzupełnić swoje wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki większej wiedzy na temat resuscytacji można byłoby uratować rocznie ok. 100 000 Europejczyków. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy ktoś obok dozna nagłego zatrzymania krążenia. Warto więc zagrać w grę, sprawdzić swoją wiedzę i – w razie potrzeby – poszukać kursu pierwszej pomocy, aby podnieść swoje kwalifikacje.

*Źródło: www.szkolenia-bhp24.pl - szkolenia bhp online

Film interaktywny "Nagłe zatrzymanie krążenia"

Zapraszamy do obejrzenia interaktywnego filmu "Nagłe zatrzymanie krążenia", który powstał pod patronatem merytorycznym Polskiej Rady Resuscytacji. Widz, klikając w opcje wyboru pojawiające się na ekranie, może pokierować przebiegiem zdarzeń ukazanych w filmie. Dzięki temu prawidłowy algorytm resuscytacji lepiej zapada w pamięć.

Zobacz także..

Stayin' alive - czyli tempo 100 ucisków na minutę w piosence  zespołu  Bee Gees

w jednym  z brytyjskich clipów propagujących znajomość udzielania  pierwszej pomocy, które (z przymróżeniem oka) uczą - bawiąc oraz bawią - ucząc. Miłej zabawy i.. nauki ;)